Vēsturisko logu apraksts

Groplogs - tā ir, iespējams, vissenākā loga konstrukcija. Tas ir dubultlogs vai vienkārtas logs, kura vērtnes ievietotas masīvā profilā taisnās, vienkāršās gropēs. Groplogs radīts Skandināvijā. Arī mūsdienās šis logu veids tur ir populārs. Parasti groploga vērtnes ir veramas uz āru un profils nav iedziļināts ēkas fasādē, tāpēc vērtnes pakļautas nokrišņiem. Groplogs ir vienkārši veidots bez izteikti dekoratīviem elementiem. Ņemot vērā to, ka logs ir verams uz ārpusi, ēkas augšējos stāvos ir apgrūtināta tā kopšana.

Klasiskais futerlogs jeb oderlogs - ir vēsturiski pārbaudīta koka logu konstrukcija ar fasādes plaknē iedziļinātu rāmi kurā iestrādātas divas vērtnes (iekšējā un ārējā), abas veramas uz iekšu. Šis logu veids faktiski ir vienīgais, kas piemērots no XVIII līdz XX gadsimta 40-tajiem gadiem celtajām ēkām. Tā pamatforma un materiāls nav mainījušies laika gaitā, mainījies ir tikai tehniskais izpildījums– mūsdienās iekšējā vērtnē bieži tiek iestrādāta siltumu taupoša stikla pakete un viens vai divi gumijas blīvējuma kontūri.

Vēsturiskās ēkās, nomainot savu laiku nokalpojušos futerlogus ar 70, 80 un pat 90mm bieziem mūsdienu logiem, bieži izrādās, ka jaunais logs atrodas ārsienas caursalšanas zonā un loga aile kondensāta rezultātā kļūst mitra un sāk pelēt. Futerloga konstrukcijas lielā būvdziļuma dēļ (līdz 200mm un pat vairāk) šī zona nav telpas iekšpusē, bet gan loga konstrukcijā starp vērtnēm, tāpēc loga ailē neveidojas mitrums un pelējums. SIA "FLORA" ražotie futerlogi atbilst kultūrvesturisku pieminekļu atjaunošanas prasībām. Piedāvājam arī arkveida futerlogus.

Futerloga rūtis parasti ir dalītas ar dekoratīvām šprosēm, fasādes pusē ir dekoratīvas karnīzes un kapiteļi. Ārējo vērtni stiklojam ar silikonu, bet iespējamas arī dekoratīvas stikla līstes. Gumijas blīvējumu iestrādājam tikai iekšējai vērtnei, lai starp vērtnēm neveidotos kondensāts un nesvīstu stikli.

Ja jānovērtē un jāsalīdzina vizuālā pievilcība dažādiem logu veidiem, tad futerlogi noteikti ierindojami saraksta augšgalā – tā ir krāšņa funkcionāla un dekoratīva detaļa, ar kuru var lepoties ikvienas ēkas fasāde.

Sapārotais jeb zviedru logs - tam ir divas kopā savienotas vērtnes ar kopīgām virām. Tās veramas abas kopā. Lai nomazgātu stiklus starp vērtnēm, tās ir atvienojamas viena no otras. Parasti vērtnes veras uz āru un aploda nav iedziļināta ēkas fasādē, tāpēc vērtnes pakļautas nokrišņiem. Logs ir vienkārši veidots, bez izteikta dekoratīvisma, plakans (neiedziļinās fasādē). Šādi logi tika plaši lietoti XX gadsimtā. Mūsdienīgā logā iekšējās vērtnēs ir iestrādātas stikla paketes un kvalitatīvs blīvējums.

Somu firmas TEKNOS koka logu apdares sistēma piedāvā videi draudzīgas ūdens bāzes lakas un krāsas. Standartā pieejami 54 lakas toņi un sedzošās krāsas pēc RAL vai NCS katalogiem.

 

Vēlies uzdot jautājumu?

Mēs sazināsimies tuvāko 2 darba dienu laikā.

Esmu iepazinies un piekrītu Privātuma politikai
Files must be less than 2 MB.
Allowed file types: gif jpg jpeg png bmp txt pdf doc docx odt xls xlsx.
Pievienot failu

Latvijā ražotus koka logus pasūti pie FLORA, sūtot ziņu vai zvanot uz 63026024

Pievienot failu